MBA Management, organizácia a riadenie

Tento program je špeciálne navrhnutý pre vedúcich pracovníkov a členov stredného managementu, ktorí ašpirujú na pozície v top managemente. Môže byť takisto veľmi užitočný pre všetkých, ktorí chcú získať manažérske znalosti a praktické zručnosti využiteľné k riadeniu organizácie.

Účelom tohto programu je zoznámiť študentov s dôležitými metódami, postupmi a zásadami managementu v organizácii. Študent tak napríklad získa znalosti týkajúce sa strategického managementu a určovania základných cieľov organizácie, bude schopný analyzovať a optimalizovať procesy v nej prebiehajúce, či vytvárať jej reprezentatívnu identitu a image.

Výučba programu prebieha v slovenčine formou komunikačných prostriedkov na diaľku (e-learning). Jej súčasťou sú tematické stretnutia, ktoré sa konajú v rámci každého modulu.

Program je rozložený do troch semestrov, z nich každý je ďalej rozdelený na štyri moduly. V poslednom module v záverečnom semestri štúdia vypracuje študent dizertačnú prácu, ktorej obhajobou a zložením záverečnej skúšky štúdium končí. Študent neabsolvuje počas štúdia priebežné skúšky. Prostriedkom kontroly sú postupové práce, ktoré študent odovzdáva po absolvovaní každého modulu.

Po prijatí na štúdium získa každý študent prístupové údaje do študentskej sekcie. Ide o študijné prostredie, v ktorom sa postupne zobrazujú jednotlivé moduly programu. Študent tu nájde všetky potrebné informácie o priebehu štúdia či o tematických stretnutiach s lektormi, študijné materiály a termíny pre odovzdanie postupových prác. Študentská sekcia ďalej slúži študentom ako prostredie pre komunikáciu s lektormi a študijným oddelením. Študenti majú k dispozícii knižnicu Business Institut, kde nájdu všetku povinnú literatúru ku štúdiu.

Www stránka www.businessinstitut.sk/mba-management-organizace-a-rizeni

1. MBA Leadership – Manažérske vedenie a komunikácia