MBA Projektové riadenie a plánovanie

Tento program je určený pre všetkých vedúcich pracovníkov a manažérov, ktorí chcú efektívne využívať metódy projektového marketingu k zdokonaľovaniu organizácie svojich projektov.

Hlavným cieľom tohto programu je zoznámiť študentov s podstatou a štandardmi projektového riadenia, aby získali základné kompetencie profesijného projektového manažéra. Ich úlohou je naučiť sa využívať projektový management ako systémové riadenie a dosiahnuť jeho ciele, teda naplňovanie a realizácia úspešného projektu vrátane predvídania rizík.

Výučba programu prebieha v slovenčine formou komunikačných prostriedkov na diaľku (e-learning). Jej súčasťou sú tematické stretnutia, ktoré sa konajú v rámci každého modulu.

Program je rozložený do troch semestrov, z nich každý je ďalej rozdelený na štyri moduly. V poslednom module v záverečnom semestri štúdia vypracuje študent dizertačnú prácu, ktorej obhajobou a zložením záverečnej skúšky štúdium končí. Študent neabsolvuje počas štúdia priebežné skúšky. Prostriedkom kontroly sú postupové práce, ktoré študent odovzdáva po absolvovaní každého modulu.

Po prijatí na štúdium získa každý študent prístupové údaje do študentskej sekcie. Ide o študijné prostredie, v ktorom sa postupne zobrazujú jednotlivé moduly programu. Študent tu nájde všetky potrebné informácie o priebehu štúdia, o tematických stretnutiach s lektormi, študijné materiály a termíny pre odovzdanie postupových prác. Študentská sekcia ďalej slúži študentom ako prostredie pre komunikáciu s lektormi a študijným oddelením. Študenti majú k dispozícii knižnicu Business Institut, kde nájdu všetku povinnú literatúru ku štúdiu.

Www stránka www.businessinstitut.sk/mba-projektove-rizeni-a-planovani

1. MBA Riadenie ľudských zdrojov