MBA Management soft skills

Tento program je navrhnutý pre členov stredného a vyššieho managementu a všetkých vedúcich pracovníkov, ktorí pri svojej práci využijú znalosti efektívnej komunikácie so zamestnancami aj klientmi.

Hlavným cieľom tohto programu je rozvíjanie komunikačných schopností nevyhnutných pre úspešného manažéra. Študenti programu sa detailne zoznámia s problematikou manažérskych štýlov, časových, komunikačných a osobnostných úloh, tímovej spolupráce, osobnostného rozvoja a vnútorných motívov. Ich úlohou bude napríklad zvládnuť verbálnu a neverbálnu pozitívnu komunikáciu a techniky vedenia pohovorov s podriadenými a obchodnými partnermi. Súčasťou štúdia sú okrem iného aj moduly zaoberajúce sa manažérskou autoritou či life managementom.

Výučba programu prebieha v slovenčine formou komunikačných prostriedkov na diaľku (e-learning). Jej súčasťou sú tematické stretnutia, ktoré sa konajú v rámci každého modulu.

Program je rozložený do troch semestrov, z nich každý je ďalej rozdelený na štyri moduly. V poslednom module v záverečnom semestri štúdia vypracuje študent dizertačnú prácu, ktorej obhajobou a zložením záverečnej skúšky štúdium končí. Študent neabsolvuje počas štúdia priebežné skúšky. Prostriedkom kontroly sú postupové práce, ktoré študent odovzdáva po absolvovaní každého modulu.

Po prijatí na štúdium získa každý študent prístupové údaje do študentskej sekcie. Ide o študijné prostredie, v ktorom sa postupne zobrazujú jednotlivé moduly programu. Študent tu nájde všetky potrebné informácie o priebehu štúdia, o tematických stretnutiach s lektormi, študijné materiály a termíny pre odovzdanie postupových prác. Študentská sekcia ďalej slúži študentom ako prostredie pre komunikáciu s lektormi a študijným oddelením. Študenti majú k dispozícii knižnicu Business Institut, kde nájdu všetku povinnú literatúru ku štúdiu.

Www stránka www.businessinstitut.sk/mba-management-soft-skills

1. MBA Medzinárodný obchod